PARTNERZY ZŁOCI

Zooplus jest największym w Europie internetowym sklepem zoologicznym – usługi firmy mają zasięg aż w 28 krajach ! Działa na rynku od 1999 roku z siedzibą znajdującą się w Niemczech, a w Polsce jest obecny od 2007. Posiadają nowoczesne systemy szybkiego pakowania oraz współpracują z wieloma firmami kurierskimi, aby ich produkty w szybki i bezpieczny sposób mogły dotrzeć do klienta. Dzięki zaawansowanej technologii oraz odpowiedniej logistyce firma ta jest w stanie spełnić najwyższe oczekiwania swoich klientów.

Dirks jest firmą działającą na rynku od ponad 80 lat. W ciągu tego czasu przekształciła się z firmy spedycyjnej i transportowej w dostawcę usług systemowych z podstawowymi możliwościami w zakresie techniki i jakości, inżynierii i logistyki. Jeżeli chodzi o logistykę to firma ta wdraża kompletne rozwiązania logistyczne podczas całego procesu łańcuchu dostaw – począwszy od planowania całej logistyki, przez technologię automatyzacji po konserwację i serwis.

Amazon jest to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, znajdujące się w rankingu największych przedsiębiorstw świata. Warto wspomnieć, że firma prowadzi największy na świecie sklep internetowy, w którym oferuje książki, DVD,sprzęt elektroniczny, meble, towary spożywcze i wiele innych. Są znani na całym świecie, w Polsce powstało na tą chwilę siedem centr logistycznych firmy, w tym dwa znajdujące się we Wrocławiu.
Dzięki życzliwości firmy mogliśmy wziąć udział w FC tour, a także mieliśmy możliwość uczestnictwa w zorganizowanych dla naszego koła warsztatach na temat budowania własnej marki oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

C.H ROBINSON za główny cel stawia optymalizację łańcucha dostaw. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technologii wykonuje działania, które usprawniają transport międzynarodowy, a największa światowa platforma łańcucha dostaw znacząco wpływa na unowocześnienie wymiany handlowej. Firma świadczy także różnorodne usługi, które pomagają kontrolować koszty i minimalizować ryzyko, przez co dostosowuje się do najbardziej wymagających klientów i indywidualnie reaguje na ich potrzeby.

TOR, czyli Zespół Doradców Gospodarczych to jedna z wiodących polskich firm doradczych. Specjalizująca się w usługach obejmujących dynamicznie zmieniające się obszary: od infrastruktury transportowej i przesyłowej, poprzez kolej oraz systemy transportu publicznego, aż po zarządzanie ruchem powietrznym i zagadnienia związane z przestrzenią miejską. Posiadają wykwalifikowaną kadrę ekspertów. Działalność Zespołu Doradców Gospodarczych TOR to nie tylko aktywność biznesowa, ale także tworzenie i wspieranie niezależnych inicjatyw dążących do budowania świadomości istotnej roli mobilności, infrastruktury i kolei w rozwoju Polski i jej gospodarki.

PARTNERZY SREBRNI

Fracht to renomowana firma z branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej, a jednocześnie ciekawy zespół ludzi uzupełniających się wzajemnie wiedzą i doświadczeniem. Oferuje transport drogowy, ponadgabarytowy, morski, lotniczy, chłodniczy, a także usługi z zakresu magazynowania. Kompleksowość obsługi, globalny zakres oraz terminowość są gwarancją profesjonalizmu i rzetelności, a ciągły rozwój i poprawa kwalifikacji pracowników pomagają dostosować się do klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Koleje Dolnośląskie to polski przewoźnik kolejowy. Ich siedziba znajduje się w Legnicy. Firma realizuje przewozy osobowe głównie na terenie województwa dolnośląskiego oraz na liniach do województw ościennych realizuje około 4% przewozów pasażerskich w Polsce.

 

TRAKO PROJEKTY TRANSPORTOWE Szamborski i Szelukowski to firma założona w 2003 roku, zajmująca się głównie realizacją różnorodnych projektów nastawionych na usprawnienie i rozwój transportu pasażerskiego w miastach i aglomeracjach miejskich. Wykorzystuje zaawansowane narzędzia wspomagające oraz specjalistyczne programy, które zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki zespołowi ekspertów i projektantów, są autorami licznych strategii i koncepcji, umożliwiających optymalizację wielu rozwiązań w tej gałęzi transportu. Firma zajmuje się również projektowaniem map kartograficznych oraz prowadzeniem badań ruchu, w czym pomaga autorskie oprogramowanie.

PARTNERZY BRĄZOWI

Geis jest częścią międzynarodowej firmy logistycznej z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt. Oferują usługi od prostych rozwiązań transportowych, aż do skomplikowanych projektów logistycznych. Zapewniają transport drogowy, morski, lotniczy, całopojazdowy oraz logistykę kontraktową, a także rozwój, produkcję i dostawę opakowań. Wymagania klientów inspirują firmę do nowych rozwiązań. Geis łączy doświadczenie oraz wiedzę z obecnymi trendami logistycznymi.

MAHLE to firma zajmująca się się technologią napędów i układów chłodzenia w pojazdach z silnikami spalinowymi i elektrycznymi. Na świecie 79 000 pracowników pracuje w 160 zakładach produkcyjnych i 16 głównych centrach badawczo-rozwojowych, z których jedno znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim. W Ostrowie rozwijane jest również Centrum Logistyki/SCM, które obsługuje 14 europejskich zakładów MAHLE.

Dachser to niemiecke przedsiębiorstwo oferujące usługi z zakresu branży TSL na arenie międzynarodowej. Firma świadczy usługi logistyczne, łącząc transport drogowy, lotniczy i morski umożliwia przemieszczanie towarów po całym świecie. Dachser oferuje korzyści w postaci optymalizacji procesów między różnymi przewoźnikami, dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które zapewniają sprawny przepływ towarów, co jest możliwe dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Od czasu powstania jest firmą rodzinną o przejrzystej strukturze zarządzania.

Firma Lontex została założona w 1990 roku na Śląsku. Początkowo świadczyła usługi transportowe oraz wynajem autokarów. Po 6 latach od powstania rozszerzyła swoją działalność o usługi serwisu tachografów. Aktualnie dodatkowo posiada dział handlowy, akredytowane laboratorium pomiarowe, serwis prawny oraz usługi szkoleniowe. Oprócz tego organizuje przeprawy promowe dla pojazdów ciężarowych jak i ponadnormatywnych do portów w całej Europie.

Kuehne Nagel to firma oferująca pełen zakres usług logistycznych, w ramach spedycji lotniczej, morskiej, drogowej, a także logistyki kontraktowej i zintegrowanej. Jej celem jest optymalizacja łańcucha dostaw, aby był jak najlepiej dostosowany do indywidualnych wymagań klienta oraz bezpośrednio reagował na jego potrzeby. Za pomocą dedykowanej, ustandaryzowanej sieci oraz nieustannej kontroli, zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa przesyłek, uwzględniając potrzeby i specyfikę każdej branży, a kadra doświadczonych pracowników stanowi wsparcie podczas realizacji usług logistycznych.

PARTNERZY MEDIALNI

Rynek Kolejowy – polski branżowy miesięcznik, wydawany przez Zespół Doradców Gospodarczych Tor, zajmujący się tematyką transportu szynowego. Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Rynek Kolejowy, będący własnością ZDG Tor.

Transport Publiczny – wszystko o transporcie publicznym, komunikacji, przestrzeni i mobilności! Wszystko o inwestycjach, najważniejsze newsy, ciekawe felietony, komentarze ekspertów, oraz branżowe wydarzenia.

Rynek Lotniczy – wszystko o infrastrukturze i lotniskach. Informacje dla pasażerów o najnowszych wydarzeniach. Artykuły o tematyce linii lotniczych. Newsy ze świata biznesu i przemysłu lotniczego.

Rynek Infrastruktura – to źródło informacji o kluczowych elementach polskiej gospodarki: drogach, lotniskach, portach, energetyce. Oferują najświeższe informacje, branżowe wydarzenia, ciekawe felietony.

Logistyka.net.pl – jest najstarszym i jednym z największych portali logistycznych w polskim internecie. Jego głównym atutem jest bogata baza wiedzy merytorycznej, w której można znaleźć zarówno prace teoretyczne, jak i opracowania praktyczne, case study i przykłady najlepszych wdrożeń logistycznych w kraju i za granicą.

Wydawnictwo HMR-TRANS Sp. z o.o. – Wydawnictwo z Wrocławia w drugiej połowie 2008 roku rozpoczęło wydawanie dwóch kwartalników naukowo-technicznych: Transport Przemysłowy i Maszyny Robocze oraz Spajanie Materiałów Konstrukcyjnych

Eurologistics – istnieje na rynku wydawniczym od 2000 roku działając w obszarze mediowym, biznesowym, konferencyjnym i szkoleniowym. Misją EUROLOGISTICS jest dostarczanie praktycznej wiedzy i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw oraz informowanie o trendach i innowacyjnych rozwiązaniach w branży TSL.

Log24.pl – portal logistyczny na którym znajdziemy najświeższe informacje z zakresu logistyki produkcji, łańcucha dostaw, zaopatrzenia i magazynowania, a także o zbliżających się konferancjach i wynikach giełdowych. Baza e-publikacji jaka tam znajdziemy to: EuroLogistics, FlotaAutoBiznes, Truck&Business oraz Logistyka Produkcji.

Top logistyk – Wydawnictwo Medialog Sp z o.o., to wydawca czasopism: Magazynowanie i Dystrybucja, Top Logistyk, Kaizen, Top Marki, Logistyczne Wywiady, Oryginalne Palety i Opakowania, Logistyczne Innowacje oraz portalu www.Logistyczny.com, a także organizator eventu In4Log Innovations for Logistics.

Logistyczny.com – Serwis na którym możemy znaleźć informacje z branży logistycznej. Jest redaktorem takich czasopism jak: Top logistyk, Mid oraz Kaizen.

MiD Magazynowanie i Dystrybucja
czasopismo skupia się na skutecznej technice przeprowadzania tych procesów logistycznych, które pokazują jak minimalizować koszty składowania i dostarczania towaru do odbiorców. Wskazuje przy tym jak ważną rolę odgrywają zaawansowane urządzenia techniczne, przy pomocy których procesy magazynowo-dystrybucyjne stają się efektywne. Wyróżnik czasopisma polega na prezentowaniu właściwego sposobu doboru urządzeń transportu wewnętrznego, regałów wysokiego składowania i IT w każdej ze stref magazynu, w taki sposób, aby tworzyły spójny i wydajny system.

Styk – Telewizja Studencka Politechniki Wrocławskiej STYK realizuje materiały informacyjne, reportaże czy filmy promocyjne. Produkuje również programy cykliczne, a flagową projektem jest program PODΣWANIE czyli comiesięczny przegląd wydarzeń z uczelni i Wrocławia.

Smooth production – produkcja filmów reklamowych i relacji z wydarzeń. Projekt powstał w wyniku spotkania się dwóch miłośników filmu. Tworząc coraz więcej filmów z roku na rok rozwijali swoją pasję. W roku 2013 pasja stała się sposobem na życie lecz podejście się nie zmieniło. Jako firma Smooth Production z powodzeniem działają na rynku już od 4 lat. Przez te lata zaplanowali i nagrali mnóstwo filmów.

Firma ta zajmie się oprawą filmową XV edycji naszego Forum.

 

PARTNERZY HONOROWI

Miasto Wrocław – Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Wrocław

WCA – Prowadzi różnorodną działalność, studenci znają ich jako koordynatora miejskiego programu stypendialnego. Pracownicy naukowi i przedsiębiorcy wiedzą, że udzielają pomocy przy realizacji projektów naukowo-badawczych.
Przy współpracy z Biurem został nam zapewniony darmowy przejazd komunikacją miejską dla wszystkich uczestników na terenie Wrocławia w ciągu 2 dni. Identyfikator naszego Forum, będzie stanowić bilet przejazdu. Dodatkowo biuro zorganizowało nam przejazd autokarem z hotelu na miejsce spotkania integracyjnego.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

AkademiaSpedytora – Akademia Spedytora to niepowtarzalna okazja na zdobycie wiedzy i praktycznego doświadczenia w gałęziach transportu drogowego, morskiego, lotniczego, kolejowego oraz Project Cargo. Społeczność ludzi, których pasją jest TSL.
Łączą najlepszych z branży z pracodawcami. Przybliżają kadetów sztuki do wykonywania zawodu. Pomagają merytorycznie rozwiązywać codzienne problemy logistyczne. Wspierają i kształcą na każdym etapie rozwoju.

 

WSPARCIE MERYTORYCZNE

Fundacja Manus założona w 1995 roku z inicjatywy Samorządu Studenckiego zajmuje się szeroko rozumianym wsparciem społeczności Politechniki Wrocławskiej. Działamy zarówno dla ogółu studentów (organizując Akademickie Targi Pracy, sprzedając najkorzystniejsze ubezpieczenia, prowadząc sklep internetowy pozwalający na identyfikację społeczności PWr), jak i dla osób zorganizowanych w kołach naukowych, organizacjach studenckich, agendach kultury oraz w organach Samorządu Studenckiego.