TransLogistics

XIII Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics” to konferencja naukowa organizowana przez studentów. Każdego roku w grudniu uczestniczy w niej kilkuset studentów z renomowanych uczelni technicznych i ekonomicznych z całej Polski, a także kilkunastu przedstawicieli firm z branży TSL. W tym roku organizowana jest już trzynasta edycja.

Cel konferencji

 • Zdobywanie know-how z zakresu transportu, spedycji, logistyki,
 • Umożliwienie spotkania i nawiązania kontaktów pomiędzy studentami, a przedstawicielami firm i przedsiębiorstw z branży TSL
 • Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń miedzy studentami logistyki i transportu,
 • Promocja Dolnego Śląska jako silnego ośrodka transportowo-logistycznego,
 • Nawiązywanie nowych kontaktów oraz kontynuacja współpracy z kołami naukowymi, pracownikami naukowymi i przedstawicielami branżowymi

 • Fracht

  Najwyższe kompetencje naszych spedytorów są gwarancją profesjonalizmu i rzetelności naszych usług. Dbając o pracowników, o ich rozwój oraz kwalifikacje, dbamy jednocześnie o naszych klientów. Nasz świat to ciągły ruch. Nieustanna wędrówka tysięcy towarów po całej Europie, Azji i obu Amerykach. Nasz świat to projekty naszych klientów i codzienne starania aby stale pozytywnie zaskakiwać Was naszym zaangażowaniem.

  Dachser

  Celem firmy DACHSER jest stworzenie najinteligentniejszego połączenia i integracja sieci usług logistycznych. Stosują wysokie standardy: Optymalizacji łańcuchów dostaw, stawiając w usługach na niezawodność, bezpieczeństwo i przejrzystość. Jest to możliwe dzięki silnej kulturze korporacyjnej, wymianie prawdziwych wartości uznawanych na całym świecie oraz lojalności naszych pracowników. Firma DACHSER posiada zarząd o przejrzystej strukturze, nastawiony na realizację założonych celów. Kadra zarządzająca jest odpowiedzialna za wszystkie obszary działalności firmy.

  Trako

  Firma TRAKO to zespół ekspertów i pasjonatów komunikacji zbiorowej. Od ponad 10 lat realizujemy różnorodne projekty związane z rozwojem transportu publicznego. Integrujemy cały transport pasażerski w miastach i aglomeracjach. Układamy rozkłady jazdy, opracowujemy nowe trasy, optymalizujemy obecne. Projektujemy wspólne bilety i jednolite systemy zarządzania. Jesteśmy autorami licznych koncepcji i dokumentów strategicznych dla miast, metropolii i województw. Jako główny cel stawiamy sobie rozwój i integrację różnych środków transportu.