TransLogistics

XIII Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics” to konferencja naukowa organizowana przez studentów. Każdego roku w grudniu uczestniczy w niej kilkuset studentów z renomowanych uczelni technicznych i ekonomicznych z całej Polski, a także kilkunastu przedstawicieli firm z branży TSL. W tym roku organizowana jest już trzynasta edycja.

Cel konferencji

 • Zdobywanie know-how z zakresu transportu, spedycji, logistyki,
 • Umożliwienie spotkania i nawiązania kontaktów pomiędzy studentami, a przedstawicielami firm i przedsiębiorstw z branży TSL
 • Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń miedzy studentami logistyki i transportu,
 • Promocja Dolnego Śląska jako silnego ośrodka transportowo-logistycznego,
 • Nawiązywanie nowych kontaktów oraz kontynuacja współpracy z kołami naukowymi, pracownikami naukowymi i przedstawicielami branżowymi

 • Trako

  Firma TRAKO to zespół ekspertów i pasjonatów komunikacji zbiorowej. Od ponad 10 lat realizujemy różnorodne projekty związane z rozwojem transportu publicznego. Integrujemy cały transport pasażerski w miastach i aglomeracjach. Układamy rozkłady jazdy, opracowujemy nowe trasy, optymalizujemy obecne. Projektujemy wspólne bilety i jednolite systemy zarządzania. Jesteśmy autorami licznych koncepcji i dokumentów strategicznych dla miast, metropolii i województw. Jako główny cel stawiamy sobie rozwój i integrację różnych środków transportu.

  Fracht

  Najwyższe kompetencje naszych spedytorów są gwarancją profesjonalizmu i rzetelności naszych usług. Dbając o pracowników, o ich rozwój oraz kwalifikacje, dbamy jednocześnie o naszych klientów. Nasz świat to ciągły ruch. Nieustanna wędrówka tysięcy towarów po całej Europie, Azji i obu Amerykach. Nasz świat to projekty naszych klientów i codzienne starania aby stale pozytywnie zaskakiwać Was naszym zaangażowaniem.

  Dachser

  Celem firmy DACHSER jest stworzenie najinteligentniejszego połączenia i integracja sieci usług logistycznych. Stosują wysokie standardy: Optymalizacji łańcuchów dostaw, stawiając w usługach na niezawodność, bezpieczeństwo i przejrzystość. Jest to możliwe dzięki silnej kulturze korporacyjnej, wymianie prawdziwych wartości uznawanych na całym świecie oraz lojalności naszych pracowników. Firma DACHSER posiada zarząd o przejrzystej strukturze, nastawiony na realizację założonych celów. Kadra zarządzająca jest odpowiedzialna za wszystkie obszary działalności firmy.

  Mainfreight

  Mainfreight Poland jest częścią Grupy Mainfreight oraz kompleksowym dostawcą rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. W Polsce Mainfreight jest obecny od 2012 roku. Specjalizuje się w transporcie drogowym, spedycji morskiej oraz lotniczej. Dzięki rozwiniętej siatce drogowych połączeń drobnicowych i niestandardowej realizacji usług, operator zapewnia krótszy czas transportu ładunków m.in. do Holandii, Belgii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii oraz na Ukrainę. Mainfreight Poland posiada flotę własną liczącą 60 zestawów (ciągnik + naczepa) i współpracuje z podwykonawcami, dysponującymi ponad 200 autami. Siedziba główna mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma posiada 3 oddziały, w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Obecnie zatrudnia ok. 170 osób.

  Eurovia

  prowadzi działalność produkcyjną i handlową na terenie całej Polski. Oferujemy wysokiej jakości kruszywa naturalne: łamane i piaskowo-żwirowe, charakteryzujące się doskonałymi parametrami fizyko-chemicznymi. Nasze produkty spełniają wymagania zawarte w normach zharmonizowanych PN-EN i wytwarzane są pod pełnym nadzorem Zakładowej Kontroli Produkcji, certyfikowanej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011. Piaski, żwiry, grysy, tłucznie kolejowe i inne produkty oferowane przez Eurovia Kruszywa znajdują szerokie zastosowanie i są używane między innymi w: budownictwie, drogowo-mostowym, przemysłowym i mieszkaniowym, hydrotechnicznym, kolejowym (w tym także na liniach przystosowanych do dużych prędkości), produkcji betonów cementowych i galanterii betonowej, produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych, przemyśle ceramicznym i chemii budowlanej. Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne oraz pomoc w organizacji usług logistycznych, obejmujących transport drogowy i kolejowy.

  FTP

  FTP Logistics jest solidną, dynamicznie rozwijającą się firmą świadczącą usługi w sektorze szeroko pojętego transportu krajowego i międzynarodowego. Wszystko co robimy, robimy z pasją. Nasz optymizm jest zaraźliwy, dlatego udaje się nam osiągać sukcesy osobiste jak i grupowe. Firma gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług potwierdzonych wieloma rekomendacjami.

  Refunda

  Spółka REFUNDA od blisko 10 lat świadczy profesjonalne usługi doradcze skierowane do sektora publicznego, w tym w szczególności do branży publicznego transportu zbiorowego. REFUNDA posiada doświadczony zespół specjalistów – inżynierów, ekonomistów, audytorów i radców prawnych specjalizujących się w realizacji różnego rodzaju projektów z zakresu transportu zbiorowego. Wiedza i doświadczenie zespołu REFUNDA pozwala zapewniać klientom w całej Polsce kompleksowość, wysoką jakość i terminowość świadczonych usług. Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z REFUNDA Sp. z o.o. zapraszamy do kontaktu.